Anasayfa / Genel / CHP’den kira artışları için önerge – Son Dakika Türkiye Haberleri

CHP’den kira artışları için önerge – Son Dakika Türkiye Haberleri

CHP, kira artışları için TBMM’dahi taharri komisyonu kurulmasını istedi.

CHP Grup Başkan Vekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından hazırlanan taharri önergesi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Önergede, kalan kira artışları için TBMM’dahi tek taharri komisyonu kurulması talep edildi.

Önergede, yıllık enflasyonun Türkiye İstatistik Kurumu’nun resmi verilerine göre yüzde 69,97, özgür araştırmacılardan oluşan Enflasyon Araştırma Grubu verilerine göre yüzde 156,86 olarak hesaplandığı belirtildi.

TÜFE oranında olduğu için kira artışlarının az gelirli vatandaşları henüz kötü etkilediği tamlanan önergede tek sayı vatandaşın kiralarını ödeyemez hale geldiği belirtildi.

Konuyla ilgili TBMM’nin devreye girmesine uyanıklık çekilerek,  şunlar kaydedildi:

“Enflasyonun yükselişiyle beraberce fahiş kira artışlarını dizginleyebilmek, kiracıları koruyan adımları atabilmek, vatandaşlarımızın tahaffuz hakkından mahrum kalmasını önleyebilmek ile konut üretiminde yaşanan sorunlar ve hal önerilerini belirleyebilmek için Anayasa’nın 98’inci ve TBMM İç tüzüğünün 104 ve 105’inci maddelerine göre meclis araştırması açılmasını sunma ederiz.” 


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: