Anasayfa / Genel / Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Temmuz 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Temmuz 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek kıymetli fiyatlarında son hâl…

Altın, piyasalarda yükselen resesyon endişeleri ve yatırımcıların güvenli varlık olarak dolara yönelmesiyle 7 ayın en az seviyesine yakın seyrediyor.

Ons altının fiyatı 1.748 dolardan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne ise yükselişle başlamasının akabinde 966 liradan işlem görüyor.

Çeyrek kıymetli 1.616 lira, Cumhuriyet altını bile 6.648 liradan satılıyor.

Analistler, resesyon beklentilerinin içildikten henüz güçlü tek şekilde dile getirilmesinin güvenli liman olarak görülen dolara yönelimi artırdığını belirterek, yerde durumun emtia fiyatlarında satış baskılarının sürmesine neden olduğunu söyledi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Bu gece ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 14-15 Haziran’bile plânlı toplantısına ilişkin tutanakların yayımlanacağını anımsatan analistler, yüksek enflasyon ve resesyon endişeleri arasında kalan kredi yetkililerinin temmuzda atacağı adıma üzerine ipucu aranacağını, detayların 75 esas puanlık faiz artışı beklentisini güçlendirebileceğini kaydetti.

Analistler, zaman ayrıca Euro Bölgesi’nde perakende satışlar, ABD’dahi hizmet sektörüne yönelik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin izleneceğini ifade ederek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların dayanak, 1.790 doların mukavemet konumunda bulunduğunu bildirdi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek kıymetli ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük kıymetli olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre üstün kazanırlar. Çeyrek kıymetli 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek kıymetli 1,75 gram ağırlığındadır. Bir urup altındaki has kıymetli ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek kıymetli gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım uzlaştıran olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen urup altınlar kulplu olur. Yatırım gayeli tercih edilen urup altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has kıymetli içeriği kulplarında yer almas. Çeyrek altındaki kulplar kıymetli değildir.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: