Anasayfa / Genel / Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Temmuz 2022 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Temmuz 2022 güncel altın kuru fiyatları

Altın, yatırımcıların Fed toplantısı ve sıkılaşma yol haritasını beklemesiyle 11 ayın en az seviyesinde tutunmayı sürdürüyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda 1.711 dolardan işlem görüyor.

Gram kıymetli, yeni güne dahi yükselişle başlamasının akabinde önceki kapanışının yüzde 0,6 üzerinde 967 liradan işlem görüyor.

Çeyrek kıymetli 1.611 lira, Cumhuriyet altını bile 6.629 liradan satılıyor.

Analistler, ABD’dahi açıklanan şirketlerin finansal sonuçları ve gelecek yıla ilişkin beklentilerin düşürülmesinin resesyon endişelerini tekrar gündeme getirdiğini ifade ederek, söz konusu durumun kıymetli fiyatlarında oynaklığa neden olduğunu söyledi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda ise değişimin gözlenmediğini nâkil analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) temmuzda yüzde 70 ihtimalle 75 esas puan faiz artıracağının fiyatlandığını kaydetti.

Analistler, zaman Euro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile ABD’dahi inşaat izinleri ve konut başlangıçlarının takip edileceğini belirterek, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.690 doların dayanak, 1.730 doların mukavemet konumunda bulunduğunu bildirdi.

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek kıymetli ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük kıymetli olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre üstün kazanırlar. Çeyrek kıymetli 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek kıymetli 1,75 gram ağırlığındadır. Bir urup altındaki has kıymetli ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek kıymetli gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım uzlaştıran olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen urup altınlar kulplu olur. Yatırım gayeli tercih edilen urup altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has kıymetli içeriği kulplarında yer almas. Çeyrek altındaki kulplar kıymetli değildir.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: