Anasayfa / Genel / Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? 8 Haziran 2022 güncel altın fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün kaç TL? 8 Haziran 2022 güncel altın fiyatları

Spot kıymetli, Dünya Bankası’nın 2022 nema tahminlerini tekrar düşürmesi ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın enflasyonla ilgili açıklamalarıyla son haftalarda elde ettiği yükselişini korudu.

Dolar/TL’deki yükselişin dahi etkisiyle gram altında 20 Aralık’tan yerde yana yeniden 1.000 lira seviyesi görüldü.

Dün, altının ons fiyatı ve abd kurundaki yükselişe paralel üstün kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 1,7 artışla 998,3 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne dahi yükselişle başlamasının akabinde 1.019 liradan işlem görüyor.

Çeyrek kıymetli 1.682 lira, Cumhuriyet altını bile 6.919 liradan satılıyor.

Dün, yüzde 0,6 artışla 1.852,7 dolardan günü tamamlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda 1.853 dolardan işlem görüyor.

Analistler, nema ve enflasyonist beklentilerin şekilleneceği önemli veriler öncesinde emtia piyasalarında oynaklığın sürebileceğini belirtti.

Yüksek enflasyon ve az nema odaklı izahat gelmeye sürme ederken, geçmiş ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yaptığı konuşmada enflasyonun kabul edilemez seviyede olduğunu, muhtemelen yüksek kalmaya sürme edeceğini söyledi.

Dünya Bankası bile geçmiş yayımlanan Küresel Ekonomik Beklentiler Raporu’nun haziran sayısında, Covid-19 salgını ve Rusya-Ukrayna savaşının etkileri nedeniyle yerde yıla ilişkin küresel ekonomik nema tahminini yüzde 4,1’takt yüzde 2,9’a düşürdü.

Bugün OECD ekonomik görünüm raporunun yanı sıra Euro Bölgesi’nde nema ve ABD’dahi toptan stokların takip edileceğini nâkil analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.830 doların dayanak, 1.890 doların mukavemet olarak öne çıktığını bildirdi.

ANLIK ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altının 3 yıllık grafiği

ÇEYREK ALTIN

Çeyrek kıymetli ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük kıymetli olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre üstün kazanırlar. Çeyrek kıymetli 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek kıymetli 1,75 gram ağırlığındadır. Bir urup altındaki has kıymetli ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek kıymetli gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım uzlaştıran olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen urup altınlar kulplu olur. Yatırım gayeli tercih edilen urup altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has kıymetli içeriği kulplarında yer almas. Çeyrek altındaki kulplar kıymetli değildir.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop Corp.’un hisseleri, video oyunu perakendecisinin beklenenden daha iyi bir sonuç elde etmesine rağmen üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: