Anasayfa / Genel / Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 40 ilde 499 arsa fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan 40 ilde 499 arsa fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 ilde 499 emlâk online olarak ve açık müzayede ile satışa sunulacak. Bakanlık, yerde şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem dahi kendi konutunu inşa etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ağrı vade, KDV’takt ve tapu harcından muaf olunacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’bile yapılacak.

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ağrı vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması bile yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Yatırım için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde yer alıyor.

Öte yandan İstanbul’bile satışa eski bazen arsalar dron ile havadan görüntülendi.

Satılacak olan bazen arsalar dron ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞIN BUNU DEĞERLENDİRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Gayrimenkul Danışmanı Abdullah Sönmez konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Güzel tek fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum.Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’bile 400 1000 Türk Lirasından başlıyor. Her şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. KDV’takt ve tapu harcından muaf olması bu sayı fazla ilgi olacaktır. Vatandaşlarımız yerde fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda kolay tek ev yapma veya ev alıntı şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: