Anasayfa / Genel / Çamlıca Kulesi’ne ziyaretçi akını – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Çamlıca Kulesi’ne ziyaretçi akını – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, İstanbul’daki Çamlıca Kulesi ile ilgili yazılı makale yaptı.

Çamlıca Kulesi’nin, 29 Mayıs 2021’dahi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldığını hatırlatan Karaismailoğlu, “Çamlıca Kulesi’nin uzunluğu 369 metre, çokluk seviyesinden yüksekliği ise 587 metre. Bu özelliği ile Avrupa’nın en yüksek kulesi konumunda bulunuyor. Elektromanyetik kirlenmeye ve görüntü kirliliğine neden olan eski 33 lâmise kaldırıldı ve onların yerine ülkemize simgesel tek yapı kazandırıldı. Ayrıca Çamlıca Kulesi’nde başlayan yayıncılık faaliyetlerinde materyalizm ilk kez 100 radyo yayını tıpkısı noktadan, birbirinin güçlerini kesmeden ve frekansları birbirine karışmadan gerçekleştiriliyor” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, İstanbul’a yeni sosyal saha kazandırdığını belirttiği Çamlıca Kulesi’nin 7’takt 70’açınık herkesin ilgisini çektiğini kaydederek, “Açıldığı günden yerde yana kuleyi 788 1000 241 kişi ziyaret etti. 1 Ocak- 20 Ağustos arasında bile 455 1000 945 kişinin kulede ağırlandı. Çamlıca Kulesi sadece vatandaşların olumsuzlama; turistlerin dahi ilgi odağı haline geldi” dedi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: