Anasayfa / Genel / Çalışma Bakanı Bilgin’den EYT açıklaması

Çalışma Bakanı Bilgin’den EYT açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili makale yaptı.

Bilgin çalışmalardaki son hâl hakkında şunları söyledi: “Emeklilikte Yaşa Takılanla (EYT) meselesi masamızda. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesinler. Türkiye’nin her tek sorunu önümüzde çözülmesi gereken tek belgeleri olarak duruyor. Bu yılın sonuna kadar yerde yolda önümüzde olan eksiksiz dosyaları çözeceğiz. Alternatif hal önerilerine çalışıyoruz.”

“DAHA FAZLA VERMEK İSTERDİK”

Memur ve memur emeklilerine yapılacak zamla ilgili konuşan Bilgin, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: “Yüzde 42’lik artım ciddi tek artıştır. Bu enflasyon şartları içerisinde sayı yüksek değildir. Biz henüz fazla vermek isterdik” dedi.

“AÇLIK SINIRI 3 BİN 600-4 BİN LİRA ARASINDA”

24 TV’dahi katıldığı programda kıtlık sınırıyla ilgili konuşan Bakan Bilgin şunları kaydetti: “Açlık sınırının 6 1000 lira olduğunu kim söylüyor. Sendikalar kendince emek yapıyor. Bunlar ilmî olarak yapılmış icraat olumsuzlama. Türkiye’deki kıtlık sınırı 3 1000 600 lira ile 4 1000 lira arasındadır.”

“SÖZLEŞMELİ SORUNU SADELEŞTİRİLECEK”

Sözleşmeli sorununu sadeleştireceklerini tamlayan Bakan Bilgin, “Kadro haklarını vereceğiz. Bazı sözleşmelilere kamunun ihtiyacı var” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Gazprom’s Natural Gas Exports and Production Declining – Last Minute Economy News

The company’s natural gas production in the 11 months of the year decreased by 19.4 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: