Anasayfa / Genel / Çalışanların banka maaş promosyonunda “enflasyon düzenlemesi” talebi KDK’de

Çalışanların banka maaş promosyonunda “enflasyon düzenlemesi” talebi KDK’de

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), çalışanlara bankalar tarafından verilen maaş promosyonlarında enflasyon çiçekçi yapılmasına ilişkin başvuruları incelemeye öncü. Kurum, gerekli incelemeleri yapacak ve ilgili kurumlarla görüşmelerde bulunacak.

KDK’takt yapılan tanımlamaya göre tek benzinli, 2021’dahi Sosyal Güvenlik Kurumu ve sayı kurum ile tek kredi arasında 3 yıllığına imzalanan ve süresi sürme fail maaş promosyon sözleşmelerinin, enflasyon ve ekonomik gelişmeler nedeniyle yenilenmesi için KDK’ye başvurdu.

ÜÇ YILLIK KARŞILIK PEŞİN ÖDENDİ

Başvuruda, kredi ile yapılan promosyon protokolünde, 111 liranın aylık üstün olarak belirlendiği, bunun 3 yıllık karşılığı olan yaklaşık 4 1000 liranın bile çalışanlara peşin ödendiği belirtildi.

Sözleşmenin imzalanmasının akabinde materyalizm yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu enflasyon oranlarında artım yaşandığı ifade edilen başvuruda, kredi promosyon tutarında bile enflasyondaki artışa göre artım yapılması, eski farkın protokolün final tarihine kadar olan devre için yapılacak hesaplamaya göre tek seferde çalışanlara yatırılması istendi.

Ayrıca kredi maaş promosyon tutarlarında sürekli artım sağlanması için yaptığı başvurunun henüz önce Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygun bulunmadığı tamlanan başvuruda, promosyon sözleşmelerinin bankalarca revize edilmemesi halinde tek taraflı olarak sözleşmenin feshedilmesinin kurumlara herhangi tek mali külfet getirmeyeceği savunuldu.

KDK, başvuruya ilişkin gerekli incelemeleri yapacak ve ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştirecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: