Anasayfa / Genel / Büyük Taaruz’un izinde Zafer Ultra Maratonu yarılandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Büyük Taaruz’un izinde Zafer Ultra Maratonu yarılandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bir ulusun yeniden doğduğu Büyük Taarruz ’un 100. yılında Afyon Kocatepe anıtından başlayan maratonun üçüncü gününde sporcular 55 km koşarak, maratonu yarıladı. Afyon Yıldırım Kemal Şehitliği’nde başlayan maratonun üçüncü gününde koşucular maratonun Kütahya- Dumlupınar etabını koşmanın mutluluğunu yaşadı.

Afyon Kocatepe Anıtı’nda halkın bile 7.5 km’lik rotada katılım gösterdiği koşu ile başlayan Zafer Ultra Maratonu’nun gelenekselleştirilmesi ve yüzyıllar süresince yine Atatürk ve silah arkadaşlarının yolunda koşulması hedefleniyor. Zafer Ultra Maratonu’nun üçüncü günü Yıldırım Kemal Şehitliği’nde başlayarak Dumlupınar Şehitliği’nde tamamlayan sporcular, ilk gün 70 kilometre, ikinci gün 65 kilometre, üçüncü gün ise 55 km koştu. Toplamda 6 gün sürecek maraton 295 kilometrelik tek koşu güzergahı içeriyor.

30 Ağustos’ta Afyon Kocatepe Anıtı’ndan başlayan Zafer Ultra Maratonu, Manisa-Salihli, Turgutlu ve İzmir- İnciraltı güzergahında sürme edecek ve 4 Eylül’dahi İzmir’dahi Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak.  Saat 17.00’bile tamamlanacak olan maratonun kapanışına Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, ünlü tarihçi İlber Ortaylı ile katılarak, sporculara madalyalarını taktim edecek.

Sanal koşu ile şehit ve gazi çocuklarına dayanak kampanyası

Büyük Taarruz ruhunu tüm Türkiye’ye yayacak etkinlikler dizisi içinde Zafer Sanal Koşusu bile planlandı. Hedef, bağcıklı konum fark etmeksizin mümkün olduğunca fazla insanın ortak amacın tek parçası olmasını sağlamak. Dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden kaydolarak, bulunduğunuz şehirde koşarak ya bile yürüyerek dayanak vereceğiniz sanal koşudan toplanacak bağışlar şehit ve gazi çocuklarının eğitimlerine dayanak olarak bağışlanacak.

Nef Vakfı, 2016 yılından bugüne, sivil ve resmi fark etmeksizin, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü vasıtasıyla ulaştığı şehit ve gazi çocuklarına sistemli öğrenimlik desteği sağlıyor. Destek sağlanan ayakçak sayısının Zafer Ultra Maratonu katkısıyla artırılması amaçlanıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: