Anasayfa / Genel / Business Insider orijinal ismine geri döndü ve Henry Blodget CEO görevinden ayrıldı

Business Insider orijinal ismine geri döndü ve Henry Blodget CEO görevinden ayrıldı

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Business Insider’ın orijinal ismine geri döndüğünü ve Kurucusu Henry Blodget’in genel müdürlük görevinden ayrıldığını söyledi.

Blodget’in yerini, üç yıldan kısa bir süre önce adını Insider olarak kısaltan haber sitesinin daha önce başkanı olan Barbara Peng alacak.

Peng, çalışanlara bir notta şirketin genel bir haber sitesi olmaya çalışmak yerine iş haberlerine, teknolojiye ve inovasyona odaklanacağını söyledi.

Barbara Peng, son iki yıldır başkan olarak çalıştıktan sonra Business Insider’ın genel müdürü olarak atandı.

İşletme İçeriği

Peng notunda, “Yolculuğumuz 2007 yılında mali krizin ortasında Silicon Alley Insider olarak sahneye çıkmamızla başladı” diye yazdı. “İki yıl sonra Business Insider ismini benimsedik.”

İsim değişikliği zaten etkili.

57 yaşındaki Blodget, Wall Street Journal’a iki yıldan fazla bir süredir CEO geçişine hazırlandığını, yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacağını, Alman yayıncı ve şirket sahibi Axel Springer’a şirketin ABD’deki gelişimi konusunda tavsiyelerde bulunacağını ve görevine geri döneceğini söyledi. gazetecilik.

Axel Springer o zamandan beri Politico ve Morning Brew dahil olmak üzere daha fazla yayın satın aldı.

Peng şirkete 2015 yılında katıldı ve 2021’de başkan oldu.

Şirket, onun genel müdürlüğe terfisinin iki yıl önce başlayan liderlik geçişinin doruk noktasına işaret ettiğini söyledi.

Yayının eski adı olan Business Insider’a geri dönmesiyle ilgili olarak Peng, bu hareketin “köklerimizi benimseme ve en iyi yaptığımız şeye – büyüleyici, beklenmedik ve her zaman yardımcı olan hikaye anlatımına” odaklanma çabasına işaret ettiğini söyledi.

Blodget, 2000’li yılların başındaki dot-com patlaması ve çöküşü sırasında Merrill Lynch’teki İnternet araştırma ekibinin eski başkanı olarak menkul kıymetler sektörüne katılımının yasaklanmasının ardından bu yayını başlattı.


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: