Anasayfa / Genel / Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor.

Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve her eyaletteki ortalama öğrenci borcunu sıfırlayan hükümet verilerinin analizinden elde edilen bir çıkarım.

Üniversite sıralamalarını ve diğer yüksek öğrenim bilgilerini yayınlayan bir şirket olan Degree Choices tarafından yayınlanan analize göre Maryland, borçlu başına 43.116 dolarlık öğrenci borcuyla listenin başında yer alıyor. İlk 10’u tamamlayanlar şöyle: Georgia, Virginia, Florida, Güney Carolina, Illinois, Delaware, Kuzey Carolina, Vermont ve Hawaii. Analize göre listenin en altında borçlu başına 30.000 dolar ile Kuzey Dakota yer alıyor.

Farklı kuruluşların bu tür listeler yayınlaması alışılmadık bir durum değil ve ülkenin başkentine komşu olan Washington, DC ve Maryland genellikle en üstte veya en üstte yer alıyor. Bunun nedeni kısmen, en azından lisans diplomasına sahip sakinlerin nispeten yüksek düzeyde olmasıdır. Gelir payı olarak öğrenci borcu gibi ölçümleri vurgulayan diğer sıralamalarda, Pensilvanya gibi diğer eyaletler, öğrenci kredisi borçluları için yaşaması en zor yerlerden biri gibi görünüyor.

Öğrenci borç tablosu ne olursa olsun, tüm eyaletlerdeki borçlular öğrenci kredilerini yönetmenin yollarını arıyor gibi görünüyor. Beyaz Saray’a göre, kongrenin her bölgesinden borçlular, Biden yönetiminin bu yılın başlarında duyurduğu bir geri ödeme programı olan SAVE’e kaydoldu.

Yaklaşık 5,5 milyon borçlu, borçluların borçlarını gelirlerinin bir yüzdesi olarak ödemelerine ve geri kalanını genellikle en az 20 yıllık ödemelerden sonra almalarına olanak tanıyan önceki planlara dayanan bir seçenek olan SAVE’e kaydoldu.

Biden yönetiminin gelir odaklı geri ödeme versiyonu olan SAVE, önceki versiyonlara göre öğrenci kredisi ödemelerinden daha fazla gelir elde edilmesini sağlıyor. Yetkililer, şu ana kadar yaklaşık 2,9 milyon borçlunun ayda 0 dolar ödeme yaptığını söyledi.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.