Anasayfa / Genel / Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir.

Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da da durum aynı.
+%2,05

TUFBY,
-2,94%,
aynı zamanda Chicken of the Sea konserve ton balığı işletmesinin de sahibidir. Bu ay yapılan bir konferans görüşmesinde CFO Ludovic Garnier, Ultimate Endless Shrimp adlı promosyonun verdiği zararı dile getirdi.

FactSet metnine göre Garnier, “Fiyat noktası 20 dolardı ve istediğiniz kadar yiyebilirsiniz” dedi. “Son zamanlarda ABD’de bulunanlar için 20 dolar çok ucuzdu. Bu promosyonun mantığı, fiyatın ucuz olduğunu bildiğimizi ancak amacın restoranlara daha fazla trafik getirmek olduğunu söylemekti.”

Restoranın mevsimsel olarak zayıf bir döneminde trafik de ikinci çeyreğe göre yaklaşık %2, geçen yıla göre ise %4 oranında arttı. Garnier, rakiplerin pazar payını Red Lobster’a kaptırdığını söyledi.

“Fakat bizim beklentilerimizden farklı olan şey, bu promosyonları seçen kişilerin oranının beklentiyle karşılaştırıldığında çok daha yüksek olmasıydı. Bu ne anlama geliyor? Bu, Red Lobster’a gelen insanların gerçekten çok güçlü bir değer teklifi aradıkları anlamına geliyor. Ve elbette, bu promosyonlardan biliyoruz ki, 20 dolardan çok fazla para kazanmıyoruz, kazanmıyoruz. Tamam aşkım.”

Böylece fiyat önce 22 dolara, şimdi de 25 dolara yükseltildi. “Bunun çok güçlü bir tanıtım olduğuna inanıyoruz” dedi. “Bu yüzden bunu menüde tutmak istiyoruz ve elbette giriş noktalarının neler olduğu ve bu promosyon için sunduğumuz fiyat noktasının ne olduğu konusunda çok daha dikkatli olmamız gerekiyor.”

Red Lobster’ın 2023’te şirketi 700 milyon Tayland bahtı (20 milyon dolar) kaybedeceği tahmin ediliyor; bu aslında geçen yıl şirketi kaybettiği 1,2 milyar baht’a göre bir gelişme.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.