Anasayfa / Genel / Borsadan kapanış rekoru

Borsadan kapanış rekoru

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,01 kazançla 3.880,34 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi.

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 38,78 puan artarken, toplam işlem hacmi 84,7 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 5,20 ve holding endeksi yüzde 1,19 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran bankacılık, en sayı gerileyen ise madencilik oldu. Analistler, enflasyon ve resesyon ikileminin gündemin odağında kalmaya sürme ettiğini belirterek, ABD’dahi şirketlerin 3. urup finansal sonuçlarına ilişkin iyimser beklentilere karşın küresel çapta burgaç tek seyir izlendiğini ifade etti. Bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu’nun öne çıktığını nâkil analistler, yurt içinde ise ASELSAN ile başlayacak bilanço sezonuyla hisse ve sektör bazlı hareketliliğin artabileceğini söyledi. Yarın AB Liderler Zirvesi ve merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamaların takip edileceğini tamlayan analistler, veri gündeminde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısında açıklayacağı faiz kararı, yurt sayılmazsa ise Almanya’bile ÜFE, Japonya’bile hariç ticaret dengesi ve ABD’dahi haftalık işsizlik başvurularının öne çıkacağını aktardı. Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3.800 puanın dayanak, 3.950 seviyesinin mukavemet konumunda bulunduğunu kaydetti. AA Finans’ın tapın anketine katılan ekonomistlerin tamamı, TCMB toplantısında politika faizinin yüzde 12’takt yüzde 11’açınık indirileceğini tahmin ediyor. Ekonomistlerin yıl sonu politika faiz oranına ilişkin beklentilerinin medyanı bile yüzde 9 oldu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: