Anasayfa / Genel / Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördü – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördü – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Borsa günün ilk yarısında rekor seviyeyi gördü.

BIST 100 endeksi, 4.181,73 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin akabinde saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 75,51 puan ve yüzde 1,84 üstün kazancıyla 4.180,96 puan oldu. Toplam işlem hacmi 42,4 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,96, holding endeksi yüzde 1,01 yükseldi. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 4,96 ile metal ana sanayi, en sayı gerileyen ise yüzde 0,96 ile inşaat oldu.

Analistler, yatırımcı fiyatlamalarında enflasyon ve resesyon ikileminin yeniden ön plana çıktığını belirterek, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına ilişkin belirsizliklerin sürmesinin dahi küresel piyasalarda karışık seyri yanında getirdiğini söyledi.

Fed’in faiz tasarruf büyüklüğünü ne zaman azaltmaya başlayacağına üzerine beklentilerin netleşmesinde açıklanacak veri ve yetkililerin sözle yönlendirmelerinin etkili olacağını nâkil analistler, gözlerin zaman ABD’dahi açıklanacak istihdam raporuna çevrildiğini kaydetti.

Analistler, ABD’nin istihdam raporundaki tarım dışı istihdam, işsizlik oranı ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin takip edileceğini ifade ederek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 4.200 puanın mukavemet, 4.080 ve 4.050 seviyelerinin dayanak konumunda bulunduğunu bildirdi.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: