Anasayfa / Genel / Borsa günün ilk yarısında geriledi

Borsa günün ilk yarısında geriledi

Günün ilk yarısında düşüş eğiliminde hareket fail BIST 100 endeksi, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışa göre 3,56 puan üstün kaybederek 2.572,30’a indi. Toplam işlem hacmi 15,8 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

İlk yarıda bankacılık endeksi yüzde 0,36 ve holding endeksi yüzde 0,07 üstün kaybetti.

Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,20 ile inşaat, en sayı kaybettiren ise yüzde 1,72 ile metal ana sanayi oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın zaman yapacağı izahat öncesi kalan resesyon endişesiyle risk iştahının az seyrettiğini söyledi.

Para politikaları ve ekonomik aktiviteye ilişkin belirsizliklerin fiyatlamaları zorlaştırdığını nâkil analistler, Powell’ın zaman ve yarın Senato’ya sunacağı para politikası raporu ve Fed’in yol haritasına ilişkin sözle yönlendirmelerinin piyasalarda oynaklığı artırabileceğini ifade etti.

Analistler, zaman Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin açıklamalarının bile gündemin odağında bulunduğunu, veri gündeminde ise Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksinin öne çıktığını belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.555 ve 2.530 seviyelerinin dayanak, 2.600 puanın mukavemet olarak izleneceğini kaydetti.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: