Anasayfa / Genel / Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,62 üstün kazancıyla 2.527,15 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 88,31 puan artarken, toplam işlem hacmi 47,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 2,49, holding endeksi yüzde 3,64 üstün kazandı. Tüm sektör endeksleri yükselirken, en fazla kazandıran yüzde 9,17 ile ulaştırma oldu.

Analistler, ABD’dahi açıklanan verilerin enflasyonda zirvenin geride kalmış olabileceğine işaret etmesi ile küresel çapta oluşan pozitif havanın yeni haftaya taşındığını söyledi.

Yarın veri gündeminde yurt içinde nema, yurt sayılmazsa ise Çin’dahi açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), ABD’dahi tüketici güveni, Japonya’bile sanayi üretimi ve Avro Bölgesinde enflasyonun öne çıkacağını tamlayan analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.390 puanın dayanak, 2.550 seviyesinin mukavemet konumunda bulunduğunu bildirdi.

AA Finans’ın tapın anketine katılan ekonomistler, Gayrisafi Yurt içi Hasıla’nın (GSYH) 2022 yılının 1. çeyreğinde yüzde 7,2 artmasını öngörüyor.

Ekonomistlerin 2022 yılının tamamına ilişkin nema beklentilerinin ortalaması ise yüzde 3,5 olarak gerçekleşti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: