Anasayfa / Genel / Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 17,41 puan artarken, toplam işlem hacmi 22,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 2,11 ve holding endeksi yüzde 0,73 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en sayı kazandıran yüzde 3,85 ile spor, en sayı kaybettiren ise yüzde 7,27 ile madencilik oldu.

Analistler, küresel pay piyasalarında ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son toplantısına ilgili tutanakların Banka’nın enflasyonu ıskat kararlılığını göstermesi ile pozitif tek seyir izlendiğini ifade etti.

Borsa İstanbul’bile yarın Kurban Bayramı tatili nedeniyle öğleden sonra başlayacak 4,5 günlük tatil, gelecek hafta salı günü sona erecek. Yarın güne saat 09.40’ta açılma seansı ile başlayacak olan pay piyasalarında, sürekli müzayede işlemleri 10.00-12.30 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Yarın Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamaları ve Fitch Ratings’in muhtemel Türkiye değerlendirmesinin piyasaların odağında olacağını nâkil analistler, veri gündeminde yurt içinde ödemeler dengesi, piyasa katılımcıları anketi, yurt sayılmazsa ise ABD’dahi tarım dışı istihdam, Japonya’bile hariç ticaret dengesinin öne çıkacağını bildirdi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.430 ve 2.460 seviyelerinin mukavemet, 2.400 puanın dayanak konumunda bulunduğunu kaydetti.

AA Finans Ödemeler Dengesi Beklenti Anketi’ne katılan ekonomistler, akan işlemler hesabının mayısta 6 milyar 15 milyon abd açık vermesini bekliyor. Ekonomistler, 2022 sonunda ise akan işlemler hesabının 42 milyar 440 milyon abd açık vereceği öngörüsünde bulunuyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Citi, ABD borsalarındaki yükselişin genişlemesiyle birlikte S&P 500’ün 2024 yılı sonunda 5.100’e yükselebileceğini söyledi

Citigroup’taki hisse senedi analistlerine göre S&P 500 endeksi, ABD borsasındaki yükselişin genişlemesiyle gelecek yılın sonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: