Anasayfa / Genel / Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,56 üstün kazancıyla 2.408,15 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 36,90 puan artarken, toplam işlem hacmi 29,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 1,33 ve holding endeksi yüzde 1,63 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en sayı kazandıran yüzde 3,22 ile iletişim, en sayı kaybettiren ise yüzde 2,40 ile madencilik oldu.

Analistler, kalan resesyon endişelerinin piyasalarda fiyatlamaları zorlaştırdığını belirterek, küresel pay piyasalarındaki burgaç seyrin tek müddet henüz sürebileceğini söyledi.

Bu gece ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 14-15 Haziran’bile plânlı toplantısına ilişkin tutanakların yayımlanacağını anımsatan analistler, yüksek enflasyon ve resesyon endişeleri arasında kalan Banka yetkililerinin temmuzda atacağı adıma üzerine ipucu aranacağını, detayların 75 esas puanlık faiz artışı beklentisini güçlendirebileceğini söyledi.

Yarın Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı tutanaklarının piyasaların odağında bulunacağını nâkil analistler, veri gündeminde yurt içinde Hazine nakit dengesi, yurt sayılmazsa ise ABD’dahi ADP özel sektör istihdam raporu, hariç ticaret dengesi ve Almanya’bile sanayi üretiminin öne çıkacağını bildirdi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.370 ve 2.350 seviyelerinin dayanak, 2.420 puanın mukavemet konumunda bulunduğunu kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: