Anasayfa / Genel / Borsa günü yatay tamamladı

Borsa günü yatay tamamladı

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,06 üstün kaybıyla 2.574,30 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 1,56 puan azalırken, toplam işlem hacmi 34,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 0,68 üstün kaybederken, holding endeksi yüzde 0,40 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 2,66 ile inşaat, en sayı kaybettiren yüzde 1,64 ile metal, ana sanayi oldu.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, gelecek aylarda enflasyonun düştüğüne üzerine ikna alkar kanıtlar arayacaklarını, sürme fail faiz artışlarının uygun olacağını öngördüklerini ifade etti.

Analistler, küresel pay piyasalarında kalan resesyon endişesiyle risk iştahının az seyrettiğini belirterek, Powell’ın yarın Senato’bile sunumuna sürme edeceği para politikası raporu ve Fed’in yol haritasına ilişkin sözle yönlendirmelerinin takip edileceğini ifade etti.

Yarın veri gündeminde yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısında açıklayacağı faiz kararı, yurt sayılmazsa ise çevre genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksinin (PMI) öne çıkacağını nâkil analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.555 ve 2.530 seviyelerinin dayanak, 2.600 puanın mukavemet olarak izleneceğini kaydetti.

TCMB Para Politikası Kurulu toplantısına ilişkin AA Finans’ın tapın anketine katılan ekonomistlerin tamamı, tek hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) yüzde 14’te sabit bırakılacağını tahmin ediyor.

Ekonomistlerin yıl sonu politika faiz oranına ilişkin beklentilerinin medyanı bile yüzde 14 oldu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: