Anasayfa / Genel / Borsa günü sert düşüşle tamamladı

Borsa günü sert düşüşle tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 177,79 puan azalırken, toplam işlem hacmi 54,2 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 9,32 ve holding endeksi yüzde 3,83 üstün kaybetti. Sektör endeksleri arasında tek kazandıran yüzde 1,43 ile elektrik, en sayı kaybettiren ise bankacılık oldu.

Bu arada, Borsa İstanbul AŞ, Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi’nin devreye girmesiyle pay piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

Analistler, enflasyonist baskılar ve resesyon riskinin artması ile geçen hafta süresince küresel piyasalarda etkili olan negatif seyrin, yeni haftanın başlangıcında bile etkili olduğunu söyledi.

Yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt sayılmazsa ise Japonya’bile enflasyon, Almanya’bile ÜFE, ABD’dahi inşaat izinleri ve konut başlangıçlarının öne çıkacağını nâkil analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3.150 puanın dayanak, 3.440 ve 3.500 seviyelerinin mukavemet konumunda bulunduğunu kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: