Anasayfa / Genel / Borsa günü rekorlarla tamamladı

Borsa günü rekorlarla tamamladı

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü 2.568,76 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 21,67 puan artarken, toplam işlem hacmi 42,8 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 1,19 üstün kazanırken, holding endeksi yüzde 0,10 üstün kaybetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,46 ile teknik, en sayı gerileyen ise yüzde 1,11 ile ulaştırma oldu.

Günü 2.568,76 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştiren BIST 100 endeksi, gün içinde 2.585,78 puana kadar ulaşarak rekor seviyeyi gördü.

Analistler, enflasyon ve resesyon endişelerinin varlık fiyatlarının yönü üzerinde etkili olmayı sürdürdüğünü ve küresel pay piyasalarında risk iştahının az seyretmesine karşın BIST 100 endeksinin pozitif ayrıştığını vurguladı.

Yarın yurt içinde haftalık para ve kredi istatistikleri, yurt sayılmazsa ise Avro Bölgesinde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ABD’dahi fabrika siparişleri ve ADP istihdam raporu başdu olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini tamlayan analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.390 puanın dayanak, tarihi zirvesi olan 2.600 seviyesinin mukavemet konumunda bulunduğunu kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: