Anasayfa / Genel / Borsa günü rekorla tamamladı

Borsa günü rekorla tamamladı

Rusya ile S-400 anlaşması iddialarının akabinde gün içinde kayıp yaşayan Borsa İstanbul, dipten gelen alımlarla yeniden artıya geçerek, tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 56,12 puan artarken, toplam işlem hacmi 65,9 milyar lira ile 17 Aralık 2021’takt yerde yana en yüksek seviyede gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 3,67, holding endeksi yüzde 1,64 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 6,60 ile ulaştırma, en sayı kaybettiren ise yüzde 2,80 ile spor oldu.

Analistler, kalan haber ve veri gündemiyle piyasalarda risk iştahının arttığını ve borsanın küresel piyasalardan pozitif ayrıştığını belirterek, açıklanmaya sürme fail şirket finansal sonuçları nedeniyle sektör ve hisse bazlı ayrışmaların bile sürdüğünü söyledi.

Yarın, yurt içinde kısa vadeli hariç pancar istatistikleri verilerinin öne çıktığını nâkil analistler, yurt sayılmazsa ise İngiltere’dahi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Avro Bölgesi’nde nema ve ABD’dahi temmuz ayına ilişkin Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) toplantı tutanakları başdu olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini kaydetti.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 2.950 seviyesinin mukavemet, 2.880 ve 2.850 puanın dayanak konumunda olduğunu bildirdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: