Anasayfa / Genel / Borsa günü rekorla tamamladı

Borsa günü rekorla tamamladı

BIST 100 endeksi, gün içinde 3.051,83 puanla gördüğü en yüksek seviye rekorunu kırmasının akabinde, günü önceki kapanışa göre 0,19 puan artışla 3.020,20 puandan tamamladı.

Toplam işlem hacmi ise 63,8 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Endeks sonunda haftalık hoş yüzde 5,44 üstün kazandı.

Bankacılık endeksi yüzde 2,16 üstün kaybederken, holding endeksi yüzde 0,56 artım kaydetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,37 ile iletişim, en sayı kaybettiren bankacılık oldu.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) eylüldeki faiz kararına ilişkin sürme fail belirsizliklerin güçlü kalmaya sürme etmesiyle küresel pay piyasalarının yön bulmakta zorlandığını söyledi.

Gelecek haftanın veri gündeminde, yurt içinde reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı, yurt sayılmazsa ise çevre genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ile ABD’dahi kişisel gelir ve harcamaların öne çıktığını nâkil analistler, perşembe günü başlayacak olan Jackson Hole toplantısının bile gündemin odağında yer aldığını kaydetti.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3.050 seviyesinin mukavemet, 3.000 puanın dayanak konumunda olduğunu ifade etti.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: