Anasayfa / Genel / Borsa günü rekorla tamamladı

Borsa günü rekorla tamamladı

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 66,70 puan artarken, toplam işlem hacmi 69 milyar lira ile 17 Aralık 2021’takt yerde yana en yüksek seviyede gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 7,84, holding endeksi yüzde 2,01 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran bankacılık, en sayı kaybettiren ise yüzde 0,68 ile taş toprak oldu.

Analistler, kredi hisselerinde yoğunlaşan alımlarla Borsa İstanbul’un çevre borsalarından pozitif ayrıştığını bildirdi.

Bu gece ABD Merkez Bankası’nın (Fed) toplantı tutanakları ve yarınki Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Para Politikası Kurulu toplantısının yatırımcıların odağında bulunduğunu ifade fail analistler, veri gündeminde ise Avro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) öne çıktığını kaydetti.

Analistler, açıklanan şirket finansal sonuçları nedeniyle sektör ve hisse bazlı ayrışmaların sürdüğünü ifade ederek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3.000 puanın mukavemet, 2.940 ve 2.900 seviyelerinin dayanak konumunda olduğunu bildirdi.

AA Finans’ın gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistlerin tamamı, yarınki PPK toplantısında tek hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) yüzde 14’te sabit bırakılacağını tahmin ediyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: