Anasayfa / Genel / Borsa günü düşüşle tamamladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Borsa günü düşüşle tamamladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Gün içinde 4.011,08 puanla rekor seviyeyi gören BIST 100 endeksi günü düşüşle tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 2,51 puan azalırken, toplam işlem hacmi 83,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 1,25, holding endeksi yüzde 1,11 üstün kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 6,79 ile spor, en sayı kaybettiren yüzde 3,39 ile teknik oldu.

Gün içinde 4.011,08 puanla rekor seviyeyi gören BIST 100 endeksi yerde seviyeden gelen kar satışlarıyla 3.975 puanda dengelendi.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) politikalarına ilişkin olarak yetkililerden açıklamaların takip edildiğini belirtti.

Bilanço döneminin bugünden itibaren yoğunlaşacağını nâkil analistler, hisse bazlı oynaklıkların artabileceğini ifade etti.

Yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olacağını, yurt sayılmazsa ise ABD’dahi toptan stoklar ve yeni konut satışlarının takip edileceğini dile getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 4.000 ve 4.030 seviyelerinin mukavemet, 3.900 puanın dayanak konumunda bulunduğunu kaydetti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: