Anasayfa / Genel / Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,96 üstün kaybıyla 3.060,30 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 61,22 puan azalırken, toplam işlem hacmi 70,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 3,71, holding endeksi yüzde 2,85 üstün kaybetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 2,60 ile ulaştırma, en sayı kaybettiren ise bankacılık oldu.

BIST 100 endeksi, 3.148,82 puanla rekor seviyeyi görmesinin akabinde kazançlarının tamamını geri vererek, 3.050 puan üzerinde dengelendi.

Analistler, çevre genelinde açıklanan makroekonomik verilerin resesyon korkularını tetiklemesi ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) gelecek ayki toplantısında yapacağı faiz tasarruf büyüklüğüne ilişkin belirsizliklerin artmasıyla küresel pay piyasalarında burgaç tek seyir izlendiğini belirtti.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda, Fed’in eylül ertesi toplantısına yönelik 50 ve 75 esas puanlık faiz artışı ihtimalinin eşitlendiğine işaret fail analistler, Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu kapsamında yapılacak açıklamalarla beklentilerin netleşebileceğini kaydetti.

Yarın yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplantı tutanakları, reel kesim güven endeksi, kapasite kullanımı, sektörel güven endeksleri, yurt sayılmazsa ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantı tutanakları, ABD ve Almanya’bile büyümenin piyasaların odağında bulunacağını söyleyen analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 3.150 seviyesinin mukavemet, 3.050 puanın dayanak konumunda bulunduğunu bildirdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: