Anasayfa / Genel / Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 13 Haziran 2022 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? 13 Haziran 2022 BTC, Dogecoin ve XRP kaç dolar/TL oldu?)

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasaları son 24 saatte sert düşüş yaşadı. Cumadan festekiz gerileyen piyasalar düşüşünü yeni haftaya taşımış oldu.

Coingecko‘bile yer saha verilere göre kripto paraların toplam piyasa değeri yüzde 6.7 düşerek 1 trilyon 70 milyar dolara geriledi. 

Saat 19.21 itibariyle Bitcoin‘deki düşüş ise yüzde 14 oldu. BTC‘nin fiyatı 23 1000 905 dolara gerilerken toplam piyasa değeri 455 milyar dolara düştü. Böylece Bitcoin Aralık 2020’takt festekiz ilk kez toplam piyasa hacmi olarak 500 milyar doların altını gördü. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise yüzde 45’in üzerine artık.

Coinmarketcap’in hesabına göre ise toplam piyasa değeri 1 trilyon doların altına indi. 

Ethereum, Bitcoin’in üzerinde üstün kayıplarına sürme ediyor. ETH’nin fiyatı yüzde 17.5 düşüşle 1000 258 abd oldu.

Dogecoin ve Ripple cephelerinde dahi sert düşüş görüldü. XRP yüzde 6.8 düşüşle 32 cente geriledi. Saat 19.15 itibariyle XRP 31 cent oldu. 

DOGE ise yüzde 11.2 üstün kaybıyla 6 centin altına düştü. DOGE ayrıca en yetişkin 10 kripto para sıralamasının bile dışına itildi. 

230 MİLYAR DOLAR ERİDİ 

Piyasalar geçen hafta altınç gününe girdiğinde toplamda 1.3 trilyon dolarlık tek büyüklüğe sahipti. Bugün gelinen noktada ise söz konusu ululuk yüzde 20 eriyerek 1.07 trilyon dolara düştü. 

VIDEO: BİLGİSAYARA BİTCOİN ZAMMI


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Avrupa borsaları resesyon endişeleriyle düşüşle kapandı

Avrupa borsaları resesyona yönelik kalan endişeler nedeniyle düşüşle kapandı. Petrol ve gaz şirketlerinin hisselerinde yoğunlaşan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: