Anasayfa / Genel / Bir Wall Street bankacısı, mutluluğu ve kariyer değişikliğini bulmak için komediye yöneldi

Bir Wall Street bankacısı, mutluluğu ve kariyer değişikliğini bulmak için komediye yöneldi

Komedyen olmaktan seni ne mutlu eder?

İşimi kısaca özetlemek gerekirse: İnsanları mutlu etmek için para alıyorum. Bundan daha iyi ne olabilir? Sanırım lisede ve üniversitede Baskin-Robbins’te dondurma toplayıp servis ederken de aynıydı ama kahkahanın yağı, kalorisi, tuzu yoktur ve bunu bir buçuk saat boyunca yapabilirsiniz.

Arayışınız hayatınızı nasıl değiştirdi?

Sabah erken uçuşum olmadıkça çalar saat kullanmak zorunda değilim. Ve sabah erken saatlerde uçağa binmem. Ben kendi kendimin patronuyum, bu yüzden biri aptalsa, onlarla çalışmak zorunda değilim. Ara vermek istersem, ara verebilirim. Bir yere seyahat etmek istersem, orada komedi şovları için rezervasyon yaptırırım ve vergiden düşülebilir.

Sıradaki ne?

Uluslararası seyahate devam etmek istiyorum. Covid’den yaklaşık bir buçuk yıl önce uluslararası şovlar yapmaya başlamıştım. İrlanda, İngiltere, Hollanda, Güney Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Tayland’da çalıştım. Ancak birçok ülkede hala kötü Covid sayıları var ve yurtdışındaki İngilizce komedi şovlarına katılanların çoğu turist, bu nedenle bugünlerde muhtemelen çok daha azı var.

Daha gençken neyi bilmek isterdin?

Keşke bana söylenen her şeyi yapmak zorunda olmadığımı bilseydim çünkü hayatım “büyüyünce böyle olursun” gibi bir şeydi. Ailemde kimse sanatla uğraşmayı düşünmedi. Ailemde doktorlar, avukatlar ve bilim adamları var. Akıllı olmak, hayatınızı doktor, avukat veya bilim adamı olarak kazanmanız gerektiği anlamına gelmez.

Kendini sıkışmış hisseden ve bir şeyleri değiştirmek isteyen diğer insanlara ne söylerdin?

kendini çöz Yapmak istediğin ve karşılığını aldığın bir şey bulduğunda, yap. Ayrıca stand-up komedisiyle ilgileniyorsanız, yapmayın derim! Rekabete ihtiyacım yok. Ama başka bir şey, her zaman bir şeyler yapmak istemişseniz, deneyin.

İnsanlar deneyimlerinizden hangi dersleri çıkarabilir?

İşte hepimizin öğrenmesi gereken ders: komedyenlere fıkra anlatmayı bırakın. Bu böyle olmaz. Size fıkra anlatmak bizim işimiz, tersi değil.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: