Anasayfa / Genel / Bill Gates’ten çarpıcı açıklama: Çiçek hastalığı akınları olabilir!

Bill Gates’ten çarpıcı açıklama: Çiçek hastalığı akınları olabilir!

Milyarder teşebbüsçü Bill Gates, çiçek hastalığı üzere mümkün biyolojik silah vurgusu yaparak hükûmetlere bir davette bulundu. Microsoft’un kurucusu, hükûmetlerin araştırma ve geliştirmeye milyarlarca dolar yatırım yapması gerektiğini söyledi. Böylelikle, gelecekteki salgın hastalıklara ve çiçek hastalığı taarruzlarına karşı tetikte olmamızın kıymetli olduğunu belirtti.

Teşebbüsçü, biyoterörizmin doğal olarak oluşan salgınlardan daha büyük bir tehdit olabileceğini düşünüyor. İşte, son vakitlerde skandallarla gündemden düşmeyen Gates’in açıklamaları…

Bill Gates, biyosilah taarruzlarına karşı uyardı

Independent‘ın haberine nazaran, Gates’in Sıhhat Seçim Komitesi lideri Jeremy Hunt ile yaptığı konuşma dikkat çekti. Dünyanın en büyük beş şirketinden biri olan Microsoft’un kurucusu, yeni bir Dünya Sıhhat Örgütü Pandemi Gücü‘nün kurulması için davette bulundu. Bunun için milyarlarca dolarlık yatırımı önerdi.

(Foto: Ashley Landis / TNS)

Bill Gates, çiçek hastalığı taarruzları başta olmak üzere biyosilahlara karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini belirtti. Gelecekte bu tıp taarruzların bilhassa havaalanlarına yapılabileceğini belirtti. Zira bu ortamlarda binlerce insan farklı kentlere ve ülkelere gidiyor. Yani, havaalanlarına yapılan bir virüs saldırısı binlerce insanın virüsü farklı noktalara taşıması manasına geliyor.

Konuşmasında Gates, “Umarım beş yıl içinde ‘Bir sonraki pandemiye hazırız’ isimli bir kitap yazacağım. DSÖ nezaretindeki bir pandemik Misyon Gücü (Gates’in sözüyle germ-games) için yılda yaklaşık bir milyar fon toplamalıyız”. dedi.

(Foto: James Oatway)

Ayrıyeten kelam konusu yatırımlar büyük olsa da grip ve soğuk algınlığının yok edilmesi üzere yeni çalışmalara yol açabileceğini de söyledi. Bill Gates bilhassa de ABD ve İngiltere üzere ekonomik güçlere seslendi. Bu ortada, çalışmalarının bir modülü olarak pandemi hazırlığı hakkındaki konuşmalarına devam edeceğini kelamlarına ekledi.

İklim değişikliği ve fakir ülkelerin hastalıklarla gayreti üzere konuşacağı çok şeyin olduğunu belirtti. Son olarak, bahsi geçen misyon gücü hakkında, “Bence verimli bir taban bulacak. Zira biliyorsunuz trilyonlarca dolar ve milyonlarca insanı kaybettik. Vatandaşlar ülkelerinden bunun bir daha olmasına müsaade vermemelerini bekliyor.” dedi.

Pekala, siz Bill Gates’in bu açıklamaları hakkında ne düşüyorsunuz? Birebir biçimde biyosilah hücumları hakkındaki fikirleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz…


İlginizi Çekebilir

Burası borçluların en yüksek ortalama öğrenci borcuna sahip olduğu eyalet

Ülkenin 1,7 trilyon dolarlık öğrenci borcu eşit şekilde dağılmıyor. Bu, bu ayın başlarında yayınlanan ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: