Anasayfa / Genel / Bill Gates’ten Bill ve Melinda Gates Vakfı’na 20 milyar dolar bağış – Son Dakika Dünya Haberleri

Bill Gates’ten Bill ve Melinda Gates Vakfı’na 20 milyar dolar bağış – Son Dakika Dünya Haberleri

Bill Gates’in eş başkanı olduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı’na 20 milyar abd bağışta bulunduğunu duyurdu.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, yıllık harcamasını artırmayı planladıkları Vakfa 20 milyar abd bağışladığını açıklayan Bill Gates, şu değerlendirmede bulundu:

“Son yıllardaki küresel aksiliklere rağmen tüm dünyadan olağanüstü kahramanlık ve fedakarlık görüyorum ve gelişimin mümkün olduğuna inanıyorum. Ancak günümüzdeki yetişkin krizler, hepimizin henüz fazlasını yapmasını gerektiriyor. Daha fazla vermekle, insanların şu zihin çektiği ızdıraplardan birazını azaltabileceğimizi umuyorum.”

Gates, Covid-19 salgınının tarihteki en yetişkin aksiliklerden olduğunu belirtti.

Ukrayna Savaşı’nın tüm çevre için yetişkin tek trajedi olduğuna dikkati cazip Gates, iklim değişikliğinden kaynaklanan zararın henüz şimdiden tahmin edilenden henüz kötü olduğunu vurguladı. Gates, son az yılda sayı küresel yetişkin aksiliğin sayı kişiyi cesareti kırılmış olarak bıraktığını ifade etti.

Bill Gates’in eş başkanı olduğu Bill ve Melinda Gates Vakfı, yerde bağışla atlas en yetişkin vakıflarından akraba haline geldi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: