Anasayfa / Genel / Bill Gates açıkladı: Salgın yakında sona eriyor!

Bill Gates açıkladı: Salgın yakında sona eriyor!

Covid-19 salgını, dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Pandemi ile gayret kapsamında aşı çalışmaları sürerken, yeni varyantlar durumu daha sıkıntı hale getiriyor. Son olarak ortaya çıkan Omicron, sahip olduğu direnç ve yayıla potansiyeli ile dünyayı diken üstünde tutmaya yetti.

Kapanma önlemlerinin yine gündemde olduğu bu günlerde, içimizi ferahlatacak bir yorum Bill Gates‘ten geldi. Sık sık pandemi hakkında konuşan ünlü milyarder, salgının kritik etabının biteceği tarihi verdi. İşte ayrıntılar…

Bill Gates, salgının 2022’de biteceğini duyurdu

Covid-19‘un başından bu yana gündemde olan ve dünya üzerindeki aşılama çalışmalarını destekleyen Bill Gates, GatesNotes isimli blog sitesinde yeni tahlillerini paylaştı. Pandemi periyodunun geleceği hakkında yorumlar yapan ünlü milyarder, “salgının akut safhasının 2022’de sona ereceğini düşünüyorum” dedi.

Lakin önlemin elden bırakılmaması gerektiğinin altını çizen Gates, aşılama çalışmalarının sürmesi gerektiğini belirtti. Omicron ve kaygı verici öteki varyantlara da değinen ünlü milyarder, süratli aşılar ve antiviral ilaçlar için de çalışmaları yakından takip ettiğini duyurdu.

“Omicron varyantının tehlikeli olduğuna kuşku yok” diyen Bill Gates, yeni mutasyonların tespiti ve engellenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Ünlü milyarderin kurucusu olduğu vakıf, dünya çapında pek çok çalışmayı finanse ederek covid ile çaba ediyor.

Ne yazık ki uzmanlar, hastalığın endemi düzeyine gerilemesi konusunda Bill Gates kadar umutlu değil. Türkiye’de ve dünyadaki olay sayıları her geçen gün artıyor. kelam konusu yükselme, yeni salgının boyutunu etkilerken, yeni mutasyonların da yolunu açıyor.

Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce salgın Bill Gates tarafından yapılan iddialardaki üzere 2022 yılında sona erecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: