Anasayfa / Genel / Biden’ın Enflasyonu Azaltma Yasası: İşte Trump iklim yasasını nasıl yürürlükten kaldırabilir?

Biden’ın Enflasyonu Azaltma Yasası: İşte Trump iklim yasasını nasıl yürürlükten kaldırabilir?

Başkan Joe Biden Çarşamba günü Colorado’yu ziyaret ederek geçen yılki Enflasyonu Azaltma Yasası’nın ABD rüzgar enerjisi endüstrisine ve genel ekonomiye nasıl yardımcı olduğunu anlattı, ancak analistler onun büyük iklim ve sağlık paketinin günlerinin sayılı olup olmadığını değerlendiriyor.

“Davaya ilişkin teorimiz şu: Cumhuriyetçiler gelecek yıl yapılacak seçimlerde (Meclis, Senato ve Beyaz Saray) üçlü bir galibiyet alırsa, IRA’daki temiz enerji sübvansiyonlarını kısmen yürürlükten kaldıracakları yönünde yaklaşık 50-50 şans var. Wolfe Research siyaset ve politika başkanı Tobin Marcus, bir notta, “2017 Trump vergi kesintilerinin (TCJA) süresi dolan kısımlarının uzatılmasına odaklanan daha büyük, parti çizgisi uzlaşma tasarısının bir parçası olarak” dedi.

Uzlaşma, bazı yasa türlerinin Senato’da sahtekarlığa karşı dayanıklı olmasını ve dolayısıyla geçirilmesinin daha kolay olmasını sağlayan isteğe bağlı bir bütçe sürecini ifade eder.

Marcus, bazı IRA sübvansiyonlarının yürürlükten kaldırılmasına atıfta bulunarak, Piyasalar SPX’in “bu riski ciddiye alma konusunda yavaş olmaya hazır göründüğünü” ekledi. Wolfe Research analisti, eski Başkan Donald Trump’ın başkanlık yarışını kazanmaya hazır görünmesi ve IRA’nın geri alınmasını yoğun bir şekilde vurgulaması durumunda yatırımcıların gelecek yıl buna daha fazla ağırlık vereceğini söyledi. Trump zaten yasayı defalarca eleştirdi ve müttefikleri geçen hafta Financial Times’a verdiği bir röportajda yasanın içini boşaltmayı planladığını belirtmişti.

Marcus’a göre, yürürlükten kaldırılmayı beklemenin bir nedeni, çok çeşitli parti önceliklerini ele alan GOP uzlaşma tasarısının etrafındaki dinamikler. Bu yasama aracının kullanılması, yalnızca IRA için olumlu ya da olumsuz bir oylamanın olmayacağı, bunun yerine tüm kongre Cumhuriyetçilerinin oy verme konusunda baskı hissedeceği büyük bir paket anlamına gelecektir.

Öte yandan, Marcus’a göre herhangi bir önemli geri dönüşe şüpheyle yaklaşmanın nedenleri arasında, GOP’un Senato’daki az marjının 2017’deki bir geri dönüşü engellemesi gibi, Kongre’deki Cumhuriyetçi çoğunlukların bunu gerçekleştirmek için çok dar kalması ihtimali de yer alıyor. Obamacare’in yürürlükten kaldırılması. Analist, bir başka engelin de IRA’daki temiz enerji ICLN parasının çoğunlukla kırmızı eyaletlere ve bölgelere gitmesinden kaynaklandığını söyledi.

İlgili: Biden, Trump’ı Obamacare’i öldürmeye yönelik yeniden canlanan girişim nedeniyle eleştirdi

Ayrıca bakınız: Bahis piyasaları artık Trump 2024 zaferini Biden zaferinden daha muhtemel görüyor

Ve OKU: Trump elektrikli araçlar konusunda Biden’a saldırdı

CS Wind 112610’da yapılan bir konuşmada,
-0,39%
Rüzgar türbinleri için kuleler üreten Pueblo, Colo.’daki tesis FAN,
Biden, Güney Koreli şirketin IRA’nın bir sonucu olarak faaliyetlerini genişlettiğini ve 850 kişiyi işe aldığını söyledi. Ayrıca Pueblo’yu temsil eden ve IRA’ya karşı çıkan Cumhuriyetçi Temsilci Lauren Boebert’i de eleştirdi.

Başkan, “O, her bir Cumhuriyetçi meslektaşıyla birlikte, bu yatırımları ve işleri mümkün kılan yasaya karşı oy kullandı” dedi. “Sonra bu yasanın önemli bölümlerinin yürürlükten kaldırılması yönünde oy kullandı ve bu yasayı ‘büyük bir başarısızlık’ olarak nitelendirdi. Hepiniz büyük bir başarısızlığın parçası olduğunuzu biliyor musunuz? Bunu, bu yasa sayesinde Pueblo’da CS Wind’de yeni iş bulan 850 Coloradan’a söyleyin.”

Boebert sosyal medyada kendi eleştirisini sunarak Biden’ın enflasyon, ulusal borç ve güney sınırı gibi sorunlarla ilgilenmesi gerektiğini ancak bunun yerine “yenilenebilir enerji ve Yeşil Yeni Anlaşma politikalarını desteklemek için vergi mükelleflerinin yüz milyarlarca dolarını harcamak üzere kampanya yürüttüğünü” söyledi. .”

“Colorado’nun Üçüncü Bölgesinin büyük insanları Joe’nun yalanlarına ve aldatmacalarına kanmayacaktır. Ülkemize verdiği zararı biliyorlar ve bunu ceplerinde hissedebiliyorlar” dedi.

Biden’ın bu Colorado gezisini Ekim ortasında yapması planlanmıştı, ancak yönetimi ülkenin Hamas’la savaşının daha geniş bir çatışmayı alevlendirmesini önlemek için çalıştığından, bunu erteledi ve bunun yerine İsrail’e gitti.

ABD hisse senetleri DJIA COMP Çarşamba gününü çoğunlukla düşüşle kapattı ancak Hazine getirilerinin gerilemesi ve yatırımcıların Federal Reserve’in gelecek yıl faiz indirimi umutları nedeniyle bu yılki en büyük aylık kazançlarına hazır olmaya devam ediyor.

Şimdi Oku: Dünyanın en büyük açık deniz rüzgar geliştiricisinin hisseleri, ABD projelerinden 4 milyar dolar darbe alırken yeni düşüklere geriledi

Ve bakın: Rüzgar enerjisi New Jersey’de kaybediyor, ancak Virginia’da kazanıyor. İşte ABD’nin geri kalanının durduğu yer.

Artı: Enflasyonu Azaltma Yasası 1. yılını doldururken iklim kazananları ve kaybedenleri


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.