Anasayfa / Genel / Biden’dan enflasyon açıklaması: Kabul edilemez derecede yüksek

Biden’dan enflasyon açıklaması: Kabul edilemez derecede yüksek

ABD Başkanı Joe Biden, Haziran’bile 1,3 artışla yıllık hoş 9,1’açınık ulaşan enflasyonun kabul edilemez derecede yüksek olduğunu belirtti.

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede haziran ertesi enflasyonunun kabul edilemez derecede yüksek olduğunu yalnız renksiz fiyatlarındaki son düşüşün etkisini yansıtmadığından güncelliğini yitirdiğini ifade etti.

Biden, yaptığı yazılı açıklamada, haziranda yüzde 9’u transandantal enflasyon verisine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Başkan Biden, “Bugünkü manşet enflasyon okuması kabul edilemez derecede yüksek olsa bile güncelliğini yitirmiş merkezde.” ifadesini kullandı.

Enerji kaleminin tek başına enflasyondaki aylık artışın neredeyse yarısını oluşturduğuna işaret fail Biden, zaman açıklanan verilerin renksiz fiyatlarındaki düşüşün tam etkisini yansıtmadığına dikkati çekti.

Biden, buğday gibi başka emtiaların fiyatlarında bile hazirandan yerde yana keskin düşüş yaşadığını aktardı.

Enflasyonun en birden ekonomik sorunları olduğunu vurgulayan Biden, yerde durumun atlas hemen her ülkesinde etkili olduğunu ifade etti.

Biden, “Enflasyonla mücadele en yetişkin önceliğim. Fiyat artışlarını kontrol altına örtmek için henüz hızlı ve henüz fazla ilerleme kaydetmemiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu kapsamda atacakları adımlara bile değinen Biden, renksiz fiyatını değerini için elinden gelen her şeyi yapmayı sürdüreceğini kaydetti.

Biden, stratejik petrol rezervinden piyasaya renksiz sunmaya, Rus petrolüne fiyat sınırı koymak için Avrupalı müttefikleriyle hareket etmeye, üretimi miktarını için ABD’nin petrol ve gaz sektörüyle çalışmaya sürme edeceğini aktardı.

Petrol fiyatlarının haziran ortasından yerde yana yaklaşık yüzde 20 düşmesine rağmen renksiz fiyatlarındaki gerilemenin bunun yarısı kadar olduğuna işaret fail Biden, petrol şirketlerinin bunu kar elde etmek için tek nedensi olarak kullanmaması gerektiğini vurguladı.

Biden, reçeteli ilaçlardan elektrik faturaları ve sağlık sigortası primlerine kadar Amerikalı ailelerin günlük harcama maliyetlerini azaltmaya yönelik yasa konusunda harekete geçilmesi için dahi Kongreye çağrıda bulundu.

Başkan Biden, “ABD Merkez Bankasının (Fed) enflasyonla mücadele etmesine yardımcı olmak için ihtiyaç tanık alanı sağlamaya sürme edeceğim.” ifadesini kullandı.

ABD Çalışma Bakanlığının zaman açıkladığı verilere göre, ülkede Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) haziranda aylık yüzde 1,3 artarken, yıllık yüzde 9,1 ile Kasım 1981’takt yerde yana kaydedilen en hızlı artışı gösterdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop Corp.’un hisseleri, video oyunu perakendecisinin beklenenden daha iyi bir sonuç elde etmesine rağmen üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: