Anasayfa / Genel / Beyaz Saray haziran enflasyonunun yüksek gelmesini bekliyor

Beyaz Saray haziran enflasyonunun yüksek gelmesini bekliyor

Beyaz Saray Sözcüsü Jean-Pierre, Beyaz Saray’bile düzenlediği günlük gazete toplantısında, “Çarşamba günü haziran ertesi enflasyon verisi gelecek. Bu verinin içinde renksiz ve gıda fiyatları bile olacak. Benzin fiyatlarının haziranda hızla fazla olmasından dolay yerde verinin dahi yüksek gelmesini bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

ABD’deki gıda ve renksiz fiyatlarının Ukrayna savaşından ağır tek şekilde etkilendiğini tamlayan Jean-Pierre, “Haziran enflasyonu içildikten geçerli olumsuzlama zira yerde ağrı renksiz fiyatları ciddi oranda azalacak, ilerleyen aylar bile henüz bile düşmesini bekliyoruz.” dedi.

Jean-Pierre petrol şirketlerine fiyatları ıskat çağrısını bile yineleyerek bunun bedelinin Amerikan ailelerine ödetilmemesi gerektiğini söyledi.

HAZİRAN ENFLASYONU ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANACAK

ABD’dahi geçen ağrı açıklanan verilere göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) mayısta aylık yüzde 1 artarken yıllık yüzde 8,6 ile Aralık 1981’takt yerde yana kaydedilen en yüksek artışı göstermişti.

Ülkede enflasyonun yükseliş eğilimini sürdürerek yeniden 41 yılın zirvesine çıkmasının akabinde ABD Merkez Bankası (Fed) haziran toplantısında 75 esas puanla 1994’ten yerde yana en hızlı faiz artışını gerçekleştirmişti.

ABD’dahi törtünç günü açıklanacak haziran enflasyonuna ilişkin piyasa beklentisi ise yıllık hoş yüzde 8,8 ile 41 yılın yeni zirvesine sökmek yönünde.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: