Anasayfa / Genel / Benzin ve motorin 2022 güncel fiyatları (30 Kasım 2022 akaryakıt fiyatları) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Benzin ve motorin 2022 güncel fiyatları (30 Kasım 2022 akaryakıt fiyatları) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle beraberce vatandaşlar renksiz ve motorin fiyatlarını takibe sürme ediyor.

MOTORİNDE ÜST ÜSTE 2. İNDİRİM

Motorin fiyatlarına gece yarısı itibariyle 58 kuruşluk tek indirim gelirken, tadil pompa fiyatlarına yansıdı. Bir önceki gün dahi motorin fiyatlarında 82 kuruşluk indirim uygulanmıştı.

Benzin fiyatlarında ise herhangi tek tadil yaşanmadı.

Güncel renksiz pompa fiyatlarına göre;

İstanbul’bile motorin litre fiyatı 22.50 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 20.17 liradan satılıyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Türkiye’dahi renksiz ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor.

Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, malûm tek fiyat varyasyon farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: