Anasayfa / Genel / Bazı cam ve eşyalarının ithalatındaki gözetim uygulaması yeniden düzenlendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bazı cam ve eşyalarının ithalatındaki gözetim uygulaması yeniden düzenlendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ’dahi Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’dahi yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kütle halinde boyanmış veya emici veya yansıtıcı tabakası olan doğru/kabarık emniyet camları, başka doğru/kabarık emniyet camlar için kilogram başına gümrük kıymeti 4 abd, kurşuna sağlam olanlar için 4,5 abd olarak belirlendi.

İthalatta gözetim uygulaması, ithalat sırasında yerli üreticilerin zarar görmesini engellemek ve ithalat üzerinden hesaplanan vergi kayıplarının önlenmesi için ithalata konu eşyanın vergiye konu olacak değerinin muayyen tek tutarda olması gerektiğini kapsıyor.

Öte yandan, yerde konudaki “2010/7 numaralı İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ” yürürlükten kaldırıldı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa İstanbul’bile BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,44 üstün kaybıyla 2.371,25 puandan tamamladı. BIST 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: