Anasayfa / Genel / Baklalı turizm yatırımcılarının radarına girdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Baklalı turizm yatırımcılarının radarına girdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

2022’nin ilk yarısında 6 milyon 755 1000 turisti mükrim İstanbul, turizm pastasındaki en yetişkin paya sahip şehir oldu. Dünya boyutlarında tek turistik merkez haline gelmenin rüzgarını siper saha megakente yatırımlar bile sürüyor. Pandeminin akabinde hareketli günlerine kavuşan İstanbul Havalimanı’na yakın bölgeler, yatırımcıların radarında yer alıyor. Oluşturulan yeni yaşam alanlarıyla İstanbul, hem tek ticaret üssüne hem dahi turistik merkeze dönüştürüyor. 

İstanbul Havalimanı çevresindeki bölgede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde farklı inşaat çalışmaları plana alınırken, oteller bölgesi olarak lanse edilen Arnavutköy ilçesinin Baklalı Köyü turizm ve ticaret alanında faaliyet gösteren yatırımcıların radarına giriyor. Özel proje alanı Baklalı Köyü, gayrimenkul fiyatlarındaki genel artışa ek olarak, yatırım potansiyeli olan emlâk vasfına geçiş yapacak tarlaların bedelinin yükselmesinden dahi nasibini alıyor. Metrekare ünite fiyatlarında tek önceki yıla göre 2-3 kat artım görülen bölgede, sınırlı sayıda turizm ve ticaret arsaları bulunurken, yatırımcıların bile inşaat planlamalarına sifoņladığı görülüyor.

İstanbul’un yeni şehir rezerv yapı alanındaki turizm noktası: Baklalı 

İstanbul Havalimanı’nın yanında konumlanan Baklalı Köyü, yenişehir rezerv bölgesinde turizm alanı olarak seçilirken, 244 1000 dekarlık tüm plan içerisinde sadece 1000 800 dekarlık kısmı Baklalı bölgesindeki otel alanı olarak faaliyete açılıyor. Bölgenin Kuzey Marmara ve D-100 karayolları ile kesişim noktasındaki Baklalı ve Boyalık çanağının ise turizm ticaret, fuar ve kongre turizminin yeni üssü olacağı düşünülüyor. Bu çerçevede bölgedeki sağlık turizmine yönelik faaliyetlerin dahi yoğunlaşacağı öngörülürken, uluslararası standartlarda hizmet veren hastane, rehabilitasyon merkezi, sağlık köyleri ve ihtimam merkezleri yapılması bekleniyor.

Baklalı Köyü’nde konut, kumarhane ve toplayan projeleri devreye makbuz

Yeni İstanbul olarak adlandırılan Baklalı Köyü’ne hem vatandaşlara hem dahi turistlere yeni yaşam alanları oluşturulması, Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) bölgedeki çalışmalarına bile hız kazandırıyor.

TOKİ’nin resmi internet sitesinden açıklanan proje ihalesinin ilkinin 21 Eylül’dahi gerçekleştirileceğini duyurmasıyla beraberce ilk etapta 844 konut, 10 kumarhane ve 1 toplayan projesi devreye alınırken, ihalesinin 13 Eylül’dahi yapılacağı ikinci etap 716 konut ve 20 dükkandan oluşuyor. Projenin üçüncü ayağının ihalesi ise 14 Eylül’dahi açılacak ve 621 konut ile 10 dükkanı içerecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop Corp.’un hisseleri, video oyunu perakendecisinin beklenenden daha iyi bir sonuç elde etmesine rağmen üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: