Anasayfa / Genel / Bakan Yanık açıkladı: Sosyal yardım ödemeleri öne çekildi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bakan Yanık açıkladı: Sosyal yardım ödemeleri öne çekildi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bakan Yanık, Kurban Bayramı öncesinde ödemesi yapılacak Temmuz ertesi yaşlı aylığı, engelli aylıkları, evde ihtimam yardımı ve SED’açınık ilişkin açıklamalarda bulundu.

Temmuz ayında yaklaşık 835 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapacaklarını kaydeden Bakan Yanık, yaklaşık 658 milyon TL engelli aylıklarını bile hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını belirtti.

Evde ihtimam yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşların desteklendiğini hatırlatan Bakan Yanık, “Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik dayanak sağlamak için yerde ağrı toplam 1 milyar 296 milyon TL evde ihtimam yardımını Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırıyoruz. Bu ağrı 550 1000 vatandaşımız evde ihtimam yardımından yararlanacak” dedi.

Yaşlı ve engellilere yönelik yapılan ödemelerin yanı sıra ayakçak ekonomik sebeplerle ailelerinden kopmaması için ihtiyaç sahibi ailelere sosyal ve ekonomik dayanak (SED) hizmeti sunduklarını bile kaydeden Bakan Yanık, “Kurban Bayramı öncesinde sosyal ve ekonomik destekten (SED) yararlanan yaklaşık 147 1000 çocuğumuz için ailelerin hesaplarına toplamda 336 milyon TL yatıracağız” dedi.

Bakan Yanık şöyle sürme etti:

“Bu doğrultuda Kurban Bayramı nedeniyle sosyal yardım programları kapsamındaki yaşlı aylığı, engelli aylıkları, Evde Bakım Yardımı ve Sosyal Ekonomik Destek (SED) ödemelerini zaman hesaplara yatırıyoruz. Hak sahiplerine toplamda 3 milyar 125 milyon TL ödeme yapacağız.”

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve sistemli sosyal yardım programları geliştirdiklerini ihbarcı Bakan Yanık, “Engelli, yaşlı ve ayakçak toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile özgür şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız” dedi.

Bakan Yanık, sosyal yardım ve sosyal hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü belirtti.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: