Anasayfa / Genel / Bakan Nebati’den enflasyonla mücadele mesajı

Bakan Nebati’den enflasyonla mücadele mesajı

Son an haberi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabı üzerinden enflasyonla ilgili makale yaptı.

Bakan Nebati yaptığı paylaşımda, finansal piyasalarda istikrarı artırmaya yönelik attığımız adımlara rağmen başdu enerji ve tarım ürünleri olmak üzere küresel emtia fiyatlarındaki yüksek artışların sürme ettiğini açıkladı.

Küresel emtia fiyatlarındaki artışların, Haziran enflasyonuna etki ettiğini tamlayan Nebati, enflasyonun olumsuz etkilerini asgari düzeye indirmek için sayı önlem alındığını açıkladı. 

Nebati, ”Çalışanlarımızın ve emeklilerimizin kurum gücünün desteklenmesi için gerekli önlemler alınmaktadır” mesajı vererek şu bilgileri verdi:

”2022 yılında kümülatif hoş asgari ücrete yüzde 94,6 oranında, kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerine yüzde 85,5 oranında, SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına yüzde 78,6 oranında artım yaptık”

Bakan Nebati, para ve maliye politikalarının güçlü eşgüdümünün yanı sıra mal ve hizmet piyasalarında rekabet ve verimliliği artıracak yapısal politikaları hayata geçirerek fiyat artışlarının düşürülmesini hedeflediklerini belirtti. 

Finansal piyasalarda istikrarı artırmaya yönelik attığımız adımlara rağmen başdu enerji ve tarım ürünleri olmak üzere küresel emtia fiyatlarındaki yüksek artışların sürme etmesi, ülkemizde dahi Haziran ayında enflasyonun yüzde 4,95 gerçekleşmesinde etkili olmuştur.

— Dr.Nureddin NEBATİ (@NureddinNebati) July 4, 2022

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: