Anasayfa / Genel / Bakan Nebati’den Borsa İstanbul paylaşımı

Bakan Nebati’den Borsa İstanbul paylaşımı

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,55 kazançla 3 1000 222,74 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, gördüğü en yüksek seviye rekorunu 3 1000 228,88 puana taşıdı. Borsa İstanbul, 2 milyon 526 1000 yatırımcı sayısına ulaşmış merkezde. Halka açık şirketlerimize ilgili hisse senetlerinin toplam değeri ise 400 milyar TL seviyesinde. Borsa İstanbul, yerli ve yabancı yatırımcının güvenle yatırım yaptığı tek mecra haline geldi” ifadelerini kullandı.

Ekonomik aktivitedeki güçlü seyir ve şirket karlılıklarındaki artışın BIST’i yatırımcılar için alımlı hale getirdiğini nâkil Nebati, “Borsamız son dönemdeki performansıyla başka gelişen ülke borsalarından pozitif yönde ayrışmış merkezde. İlerleyen dönemde dahi yerde güçlü seyrin sürmesini bekliyoruz. Tüm ferdî ve kurumsal yatırımcılarımızın finansal şuur ile yatırım yapabilmesi için hem Borsa İstanbul yönetimi hem dahi ekonomi yönetimi, üzerine sakıt sorumluluğun bilinci ile çalışıyor” dedi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: