Anasayfa / Genel / Bakan Kurum’dan sosyal konut açıklaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Bakan Kurum’dan sosyal konut açıklaması – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal konut projesine ilişkin makale yaptı.

Pursaklar’bile “TÜRK-İŞ 70. Yıl Hatıra Ormanı İlk Fidan Dikim Töreni”ne katılan Kurum, burada tek konuşma yaptı.

Sosyal konut projesine değinen Kurum, “Önümüzdeki ağrı itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği Cumhuriyet tarihinin en yetişkin sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız” dedi.

Sosyal konutların içinde, toplayan, okul, yeşil alanların olacağını ifade fail Kurum, “Aslında medeniyetimizin bize tarif ettiği şehirleşme modelini, 81 ilimizde yaygın tek şekilde sürdürüyor olacağız” niteleyerek konuştu.

“DÜNYADA BENZERİ YOK”

“Bugüne kadar TOKİ vasıtasıyla 1.1 milyon konut yapılarak vatandaşlara teslim edildiğini söyleyen Kurum, “Dünyada, eşi benzer olmayan tek projedir. Hiçbir ülke 20 yılda vatandaşına 1 milyon 100 1000 konut yapıp bile teslim edememiştir. Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunun en önemli örneğini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

“KİRA ÖDER GİBİ” 

“Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda bile Cumhuriyet tarihinin en yetişkin sosyal konut projesini önümüzdeki ağrı itibarıyla açıklayacağız” tekbencilik Kurum, şöyle sürme etti:

“Gerek altyapılı emlâk ile gerek yapacağımız sosyal konutlarla gerekse şehirlerimizde istihdamı, yatırımı artıracak sanayi alanlarıyla beraberce yerde projeyi müjdeleyeceğiz, Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacak. Vatandaşlarımız bile kira öder gibi taksitlerini ödemek suretiyle ev sahibi olabilecek.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: