Anasayfa / Genel / Bakan Karaismailoğlu: Osmangazi Köprüsü’nden araç geçişinde rekor kırıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bakan Karaismailoğlu: Osmangazi Köprüsü’nden araç geçişinde rekor kırıldı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Osmangazi Köprüsü ve 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili yazılı makale yaptı.

İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 384 kilometre otoyol, 42 kilometre ilişki yolu olmak üzere toplam 426 kilometrelik güzergahı kapsadığına işaret fail Karaismailoğlu, otoyolla güzergahın 100 kilometre kısaldığına, 8,5 saat olan İstanbul-İzmir ulaşımının 3,5 saate indiğine dikkati çekti.

Karaismailoğlu, İstanbul-İzmir Otoyolu yapılmamış olsaydı yoğun günlerde seyahat süresinin 13 saate kadar çıkacağını ifade etti.

Osmangazi Köprüsü’nün, İstanbul’u Ege’ye bağlayan İstanbul-İzmir Otoyolu’nun en önemli kesimini oluşturduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, köprünün 1 Temmuz 2016’bile tamamlanarak hizmete açıldığını anımsattı.

“KÖRFEZ, 6 DAKİKADA GEÇİLEBİLİYOR”

Karaismailoğlu, “Körfezi otomobil ile mevcut yolu kullanarak geçmek 1,5 saat, feribot ile geçmek ise 45 ila 60 an sürüyordu. Yoğun günlerde intizar süresi saatleri buluyordu. Osmangazi Köprüsü ile Körfez içildikten 6 dakikada geçilebiliyor” ifadelerini kullandı.

Zamandan ciddi anlamda tasarruf elde edildiğine dikkati cazip Karaismailoğlu, “Özellikle tatil dönemlerinde saatler süren feribot sırası Osmangazi Köprüsü ile sona erdi. 

Osmangazi Köprüsü yapılmamış olsaydı kalan vasıta sayısı ve kalan trafik nedeniyle feribotlar hizmet veremeyecek seviyeye gelecekti. Vatandaşlarımız, kilometrelerce ve saatlerce beklemeye mahkum kalacaktı” değerlendirmesinde bulundu.

4 Temmuz’bile 43 1000 301 aracın kullandığı Osmangazi Köprüsü’nün garanti karşılama oranının yüzde 108 olduğunu tamlayan Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, şu bilgileri verdi:

“5 Temmuz’bile 43 1000 492 vasıta geçişi ile garanti karşılama oranı yüzde 109, 6 Temmuz’bile 49 1000 453 vasıta ile garanti karşılama oranı yüzde 124 olarak gerçekleşti.

7 Temmuz’bile 64 1000 296 vasıta Osmangazi Köprüsü’nden geçiş yaptı. Garanti karşılama oranı bile yüzde 161 seviyesine yükseldi.

Arife günü, yani 8 Temmuz Cuma günü, vasıta hareketliliğinde ciddi oranlarda artım yaşandı. Toplam 80 1000 624 vasıta geçişi ile rekor kırıldı.

Garanti karşılama oranı ise yüzde 202’lere artık. Son 6 ayda ortalama 46 1000 vasıta Osmangazi Köprüsü’nü kullandı. Planlı yatırımlarımızla milletimize hak ettiği projeleri kazandırmaya sürme ediyoruz.”

8 TEMMUZ’DA 14 BİN 275 ARAÇ ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NÜ KULLANDI

1915 Çanakkale Köprüsü’nün 101 kilometre uzunluğundaki Malkara-Çanakkale Otoyolu kapsamında, Gelibolu-Lapseki arasında Çanakkale Boğazı geçişini sağladığına değinenı tamlayan Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“1915 Çanakkale Köprüsü, Marmara otoyol ringinin tamamlanmasını sağlayacak Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu’nun en önemli geçiş noktasını oluşturuyor. 1915 Çanakkale Köprüsü, Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen en müstesna, prestij projelerinden akraba oldu. ‘En’lerin, ‘ilk’lerin ve rekorların projesi olarak, ülkemizin simge yapılarından aylık dönüştü.

Çanakkale Boğazı’nda tarihte ilk kez kesintisiz kara yolu bağlantısını sağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü ile imik geçiş süresi dahi 6 dakikaya indi. Tatil dönemlerinde Körfez’deki nitelik görüntüleri Çanakkale’dahi dahi görüyorduk.

Saatler süren feribot çilesi 1915 Çanakkale Köprüsü ile sona erdi. 4 Temmuz’bile 7 1000 31 vasıta Çanakkale Köprüsü’nden geçiş yaparken, 8 Temmuz’bile 14 1000 275 vasıta köprüyü kullandı. Ülkemize katma üstün katan yerde projemiz dahi tıpkı Osmangazi Köprüsü’nde olduğu gibi garanti karşılama oranlarını yakalayacak.”


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: