Anasayfa / Genel / Bakan Dönmez: Ordu ve Ünye’de birer kuyu daha planlıyoruz – Son Dakika Türkiye Haberleri

Bakan Dönmez: Ordu ve Ünye’de birer kuyu daha planlıyoruz – Son Dakika Türkiye Haberleri

Dönmez, Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Enerji Koordinasyon Toplantısının akabinde yaptığı açıklamada, Türkiye Petrolleri’nin Karadeniz’deki taharri, taharri ve üretim faaliyetlerine sürme ettiğini söyledi.

Sakarya Gaz Sahası ile Amasra sahasında bile çalışmaların tüm hızıyla sürme ettiğini tamlayan Dönmez, “Daha önce dahi açıkladığımız gibi 2023’ün ilk çeyreğinde o gazı vatandaşımızla buluşturmak istiyoruz.” niteleyerek konuştu.

Dönmez, Karadeniz’in batıdan doğuya aranması, kazı gereken sayı bölgesi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bir taraftan bile sismik çalışmaları başlattık. İçinde bulunduğumuz Ordu’nun sahil kesiminden başlayarak çokluk yetki alanımıza kadar olan bölgede sismik çalışmalarımızı yaptık, tek kısmını. Devam fail çalışmalarımız var. Şu anda Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Gemisi dahi sismiklerine sürme ediyor. Daha önce yapmış olduğumuz sismiklerden verileri değerlendirdik. Ordu’bile ve Ünye’dahi birer kuyu planlıyoruz keşif gayeli. Bunu bile programa aldık.”

GAZ VERİLMESİ PLANLANAN İLÇELERİ AÇIKLADI

Ordu’nun merkez ilçesi başdu olmak üzere Ünye ve Fatsa’nın halihazırda tabiî gaz kullanan ilçeler olduğunu nâkil Dönmez, toplamda bile 130 1000 civarında tek gaz abonesi olduğunu dile getirdi.

Oranları dikkate aldıklarında Ordu’nun neredeyse yarısına yakınına tabiî gaz kullanma imkanı sağlanmış olduğuna dikkati cazip Dönmez, şunları kaydetti:

“Yeter mi? Elbette yetmez. Biz dahi son aylarda ve son yıllarda ilimizden gelen talepleri değerlendirmeye aldık. Akkuş, Aybastı, Çaybaşı, Gölköy, Gülyalı, İkizce, Kabadüz, Korgan, Kumru, Perşembe ve Ulubey ilçelerimize 2022-2025 döneminde inşallah gaz vermeyi planlıyoruz. Burada tabii gıyaben saymadığım ama zaman gelen talepler üzerine şirket yetkilileriyle dahi yaptığımız değerlendirmede geriye kalan 5 ilçemizle ilişkili olarak bile etüt ve projelendirme çalışmalarına başlama talimatını verdik. Onları bile eksiksiz gayretimiz yerde önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde inşallah gaza kavuşturmak olacak. Şirket babalarımız tek mühlet istedi. Bu çalışmaları bitirip, tamamlayıp bize sunacaklar. İnşallah nasıl başka ilçelere gazı götürdüysek yerde kalan ilçelere dahi gazımızı götüreceğiz ve vatandaşımızla buluşturacağız.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: