Anasayfa / Genel / Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Son an haberi! 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili makale yaptı.

Ankara’bile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu aylık meslek kurulları toplantısında konuşan Bilgin, “Geçtiğimiz devre asgari ücrete tarihin en yüksek oranında zam yaptık. Temmuzda bile yaptık. Aralık geliyor, aralıkta bile yapacağız. Biz, çalışanlarımızı, emekçilerimizi enflasyonun tahribatından kurtaracağız. İnsanlarımızı rahatlatmamız lazım” dedi.

“PRİM GÜN SAYILARINI EŞİTLEMEMİZ LAZIM”

Prim gün sayısındaki farklılığın ciddi tek sorun olduğunu tamlayan Bilgin, “Bunu eşitlememiz lazım. Bunu eşitleyecek tek düzenlemeyi yapacağımızı söyleyeyim” dedi.

Bilgin şöyle sürme etti: “Burada emekli olanlar arasındaki farklılaşmayı, emekliliği hak etme şartlarını standardize etmemiz lazım. Bu hem farklı düzeylerde, farklı mesleklerde benzinli insanlar arasında adaletsizlik duygusunun oluşmasını ortadan kaldırır hem dahi toplumda tek güven duygulu, devletle toplum arasındaki güven ilişkisini güçlendirir.”

“EYT’Yİ ÇÖZECEĞİZ”

“Enflasyonun meydana getirdiği sorunları asgari ücretle çözeceğiz, 3600 ile çözüyoruz, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile çözeceğiz” tekbencilik Bilgin, geçici işçiler ve taşeronların kamuya alınmasıyla ilgili sorunları bile çözeceklerini sözlerine ekledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Kocam eğer kiralamaya devam edersek ‘evsiz’ kalacağımızı söylüyor. Ev mi alacağız?

Sayın MarketWatch, Kocam 68 yaşında ve ben 74 yaşındayım. O yılda 250.000 dolar kazanıyor. Houston …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: