Anasayfa / Genel / Avusturya ve Almanya olası bir doğalgaz krizine karşı iş birliği yapacak – Son Dakika Dünya Haberleri

Avusturya ve Almanya olası bir doğalgaz krizine karşı iş birliği yapacak – Son Dakika Dünya Haberleri

Avusturya’nın başkenti Viyana’ya resmi temaslarda bulunmak üzere giden Almanya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Avusturya Çevre ve Enerji Bakanı Leonore Gewessler ile olası tek doğalgaz darboğazına karşı iki ülke arasında gaz akışını güvence altına örtmek için ortak bildiriye imza attı.

Habeck, ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ve Avrupa Birliği (AB) Bakanı Karoline Edtstadler ile dahi görüştü.

“ENERJİYİ TASARRUFLU KULLANMALIYIZ”
Zor dönemlerden geçildiğini kaydeden Habeck, her türlü senaryoya karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek “Enerjiyi tasarruflu kullanmalıyız, bunun için dahi şuurlu kullanmayı yeniden öğrenmek gerekiyor.” dedi.

“Doğalgaz tedarikinde birbirimize yardımcı oluyoruz.” şeklinde konuşan Habeck, Kuzey Akım 1 doğalgaz hattında yaşanan teknik sorunun giderilmesini beklediklerini ifade etti.

“AVRUPA DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALI”
İki ülke arasında sağlanan uzlaşmazlık ilişkin sosyal medya hesabından makale yapan Cumhurbaşkanı Van der Bellen dahi halihazırda yaşanan sorunların aşılmasında iş birliğinin önemine işaret ederek “Doğalgaz tedarikini güvence altına alabilmek için Avrupa’nın tesanüt içinde olması sayı belirleyici. Bu nedenle Avusturya ve Almanya olası tek doğalgaz birden durumunda iş birliği yapma hususunda anlaştı.” değerlendirmesinde bulundu.

İki ülke arasında yapılan uyuşma; doğalgaz depolama tesislerinin kullanımı, doğalgaz arzının çeşitlendirilmesi ve gaz sıkıntısı durumunda da borulardan gaz akışının sağlanması için karşılıklı dayanak olunmasını kapsıyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: