Anasayfa / Genel / Avrupa’da gaz fiyatları rekor kırdı

Avrupa’da gaz fiyatları rekor kırdı

Avrupa’bile doğalgaz fiyatları rekor düzeye artık.

Fiyatların artışında, Rusya’nın Kuzey Akım doğalgaz borazan hattı üzerinden Avrupa’ya gönderdiği gaz miktarını, zaman itibarıyla kapasitenin yüzde 40’ından yüzde 20’sine düşüreceğini açıklaması etkili oldu.

Avrupa’bile derinliği en fazla olan Hollanda merkezli sanal doğalgaz ticaret noktası TTF’dahi işlem gören ağustos vadeli gaz kontrat fiyatı, geçmiş megavatsaat başına 199,91 eurodan kapandı.

Bugün 210,25 eurodan aclan doğalgaz fiyatları, tek önceki kapanışa göre yüzde 12 artışla 223,85 euroya yükselerek marttan yerde yana en yüksek seviyesine artık.

Rus enerji şirketi Gazprom, pazartesi günü Rus gazını Almanya üzerinden Avrupa’ya taşıyan hatlardan Kuzey Akım doğalgaz borazan hattı için kullanılan Portovaya kompresör istasyonundaki Siemens türbin motorunun, teknik nedenlerden ötürü durdurulduğu ve yerde nedenle hat üzerinden sevk edilen doğalgaz miktarının azalacağını duyurmuştu.

Öte yandan, geçmiş AB üyesi ülkeler, Rusya’dan akışın kesintiye uğraması ihtimalini dikkate alarak doğalgaz tüketimini yüzde 15 azaltmakta uzlaştı.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: