Anasayfa / Genel / Avrupa’da doğalgaz fiyatı yüzde 26 arttı

Avrupa’da doğalgaz fiyatı yüzde 26 arttı

Avrupa’bile doğalgaz fiyatlarında artım görülüyor.

Avrupa’bile derinliği en fazla olan Hollanda merkezli sanal doğalgaz ticaret noktası TTF’dahi işlem gören ekim vadeli gaz kontrat fiyatı, 2 Eylül Cuma günü 214,66 eurodan kapandı.

Doğalgazın megavatsaat fiyatı zaman güne 275 eurodan başladı ve 12.40 itibarıyla 270,23 eurodan işlem gören doğalgazın megavatsaat fiyatı yüzde yaklaşık 26 artım gösterdi.

Fiyat artışında, Rus enerji şirketi Gazprom’un Kuzey Akım 1 borazan hattından Avrupa’ya doğalgaz sevkiyatının durdurulduğunu açıklaması etkili oldu.

Gazprom, Kuzey Akım borazan hattındaki gaz akışını 31 Ağustos-2 Eylül’dahi ihtimam nedeniyle durduracağını açıklamıştı. Cuma günü şirketten yapılan yeni açıklamada ise hat üzerindeki emek nedeniyle gaz akışının gayrimuayyen süreyle kesileceği belirtilmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: