Anasayfa / Genel / Avrupa Yatırım Holding’in net dönem kârı bir yılda %863 arttı

Avrupa Yatırım Holding’in net dönem kârı bir yılda %863 arttı

2022 itibarıyla yenilikçi, sürdürülebilir ve üstün odaklı yatırımlarına hız veren Avrupa Yatırım Holding, yılın ilk yarısına ilişkin finansal sonuçlarını paylaştı. Holdingin net devre kârı tek önceki yıla kıyasla %863 artarken, etkin anıtsal dahi ikiye katlandı.

2022’nin ilk yarısı geride kalırken, Borsa İstanbul’bile işlem gören şirketlerin yatırımcılarına sunmakla yükümlü olduğu bilançolar bile duyurulmaya başlandı.

Bu kapsamda ilk 6 aydaki finansal performansını açıklayan Avrupa Yatırım Holding, 1 Ocak – 30 Haziran 2022 tarihlerine üzerine kazanç ve nema verilerini kamuoyuyla paylaştı.

2022 itibarıyla yenilikçi, sürdürülebilir, üstün odaklı ve sorumlu yaklaşımıyla farklı sektörde güçlü nema potansiyeline sahip şirketlere yatırımlarını zait şirketin net devre kârı, 2022’nin ilk 6 ayında tek önceki yılın tıpkısı dönemine göre %294 arttı. Şirketin kârındaki yıllık yüzdelik varyasyon oranı ise %863 oldu.

Yılın ilk yarısındaki finansal performansa ilişkin görüşlerini paylaşan Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, “Avrupa Yatırım Holding olarak, küresel ekonomik belirsizliklere rağmen muvaffakiyetli tek çeyreği henüz geride bıraktığımızı söyleyebilirim. Aktif büyüklüğümüzün tek önceki yıla göre %99 arttığı yerde dönemde, attığımız stratejik adımların karşılığını aldık” dedi.

HASILATI  %470  ARTTI

Hasılatı geçen yılın İkinci dönemine göre  %470  kalan Avrupa Yatırım Holding’in, AVHOL koduyla işlem gördüğü Borsa İstanbul’daki toplam piyasa değeri ise 300  milyon TL oldu.

Şirketin faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Ramazan Burak Telli, “Avrupa Yatırım Holding olarak atlas geleceğinde önemli rolü olduğuna inandığımız tarım sektörü başdu olmak üzere, sağlık, turizm, inşaat, muhit ve sanayi gibi stratejik sektörlerde iştiraklerimizle faaliyet gösteriyoruz. Alaçatı, Nişantaşı ve Ataşehir’deki restoranlarımızla turizm sektörüne üstün katıyor, parklarda kullanılan yumuşak kauçuk zeminin Türkiye’deki 4 imalatçısından akraba olan Ege Karma Kauçuk Fabrikası’nı büyütmeye odaklanıyoruz. Kurulduğumuz günden yerde yana ortak olduğumuz şirketlere finansal desteğin yanı sıra entelektüel sermayemizi dahi aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ YATIRIM ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Yatırım süreçlerinde yenilikçi, sürdürülebilir, üstün odaklı ve sorumlu tek yaklaşım benimsediklerinin altını çizen Avrupa Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Burak Telli, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Avrupa Yatırım Holding olarak ülkemizde ve yurt sayılmazsa stratejik turizm, sağlık, sanayi ve tarım gibi stratejik sektörlere öncü olmak, analizlere dayalı istikrarlı ve sürdürülebilir tek nema stratejisini tercih etmek için çalışıyoruz. Öz değerlerden ödün vermeden, yaratıcı ve rekabetçi çözümlerimizle kendimize ve tüm halkımıza üstün katmayı görev belliyoruz. Mali sonuçların rehavetine kapılmadan, tıpkısı özveriyle çalışmayı ve yatırımcılarımızla beraberce yaşatkan sürdüreceğiz. Toplumsal yaşamda saydamlık, ekonomik yaşamda refah ve istikrara etkin olarak katkıda bulunacak ticari ve endüstriyel platformlarda verimli ve sürdürülebilir yatırımlar yapmak vizyonumuzla Türkiye’nin en kıymetli yatırım şirketlerinden akraba olmayı hedefliyoruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: