Anasayfa / Genel / Avrupa, para transferlerini hızlandırmak istiyor

Avrupa, para transferlerini hızlandırmak istiyor

AB, üye ülkeler arasında para transferlerinin saniyeler içinde gerçekleşmesini sağlamaya yönelik yeni aranjman teklif etti.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ve AB Komisyonu’nun Finansal Hizmetlerden Sorumlu Üyesi Mairead McGuinness, Brüksel’dahi para transferine yönelik “yargılama ödemeler” aranjman teklifi konusunda gazete toplantısı düzenledi.

“Faturaları ödemenin ve günlük alışverişleri yapmanın kolay olması gerekir” tekbencilik Dombrovskis, transferlerin saniyeler içinde gerçekleştiği yargılama ödemlerle yerde işlemlerin henüz bile kolaylaşabileceğini ifade etti. Dombrovskis, bankacılık sektörünün çevre boyutlarında yargılama ödemelere yöneldiğine işaret ederek, “Avrupa’nın, küresel olarak rekabetçi kalabilmesi ve sayısal yıldırım sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanılabilmesi için bu ayak uydurması gerekiyor” dedi. “AB’dahi kredi hesabı olan herkesin çabucacık euro ödemesi yapma imkanına sahip olmalarını istiyoruz” tekbencilik Dombrovskis, zaman AB’deki eksiksiz euro para transferlerinin sadece yüzde 11’inin çabucacık gerçekleştiğine işaret etti. Dombrovskis, para transfer hizmeti sunan 3 sistemden 1’inin dahi euro para birimine yargılama ödeme imkanı sunmadığını bildirdi. Anlık ödemlerin birçok ülkede geleneksel para transferlerinden henüz pahalıya mal olduğunu vurgulayan Dombrovskis, “Bunu değiştirmemiz gerekiyor” dedi.

“BANKALAR, ANLIK ÖDEMELERDE DAHA FAZLA ÜCRET ALMAYACAK”

Valdis Dombrovskis, euro para transferler hizmeti sunan herhangi tek AB bankasının müşterilerine yargılama ödeme versiyonunu bile sunmasını teklif ettiklerini söyledi. Teklifleri kapsamında, bankaların yargılama ödemeler için geleneksel transferlerden henüz fazla ücret alamayacağını nâkil Dombrovskis, yargılama ödemeyle herkesin 7 gün 24 saat saniyeler içinde para transferi yapabileceğini bildirdi. AB Komisyonu’nun Finansal Hizmetlerden Sorumlu Üyesi Mairead McGuinness dahi zaman euro cinsinden 10 para transferinin 9’unun geleneksel ve yavaş arifane işleme konduğunu belirtti. Para transferlerinin klasik posta gönderiminden açınık-posta sistemine geçmesi ve işlemin saniyeler içinde tamamlanması gerektiğini vurgulayan McGuinness, girişimlerinin AB vatandaşlarına ve işletmelerine aracısız fayda sağlayacağını ifade etti. “Anında ödeme sağlayan teknolojiler 2017’takt festekiz kullanılıyor” tekbencilik McGuinness, AB’deki sayı vatandaş ve işletmenin hemen para gönderip alamamasının hiçbir mantığı olmadığını söyledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.