Anasayfa / Genel / Asgari ücret kaç lira olacak? Asgari ücrete ara zam için ilk toplantı

Asgari ücret kaç lira olacak? Asgari ücrete ara zam için ilk toplantı

Bu miktarın işsizlik sigortası fonunda karşılanarak malûm tek süre kamu tarafından alınmaması formülü ile beraberce asgari ücret için 5.879,62 TL tutarında tek miktara ulaşmak mümkün oluyor.

Bu formül işletildiğinde işverene yük getirmeden asgari ücrete tek sıra zam yapılmış olacak. Bu formülün sayılmazsa öne kaynak başka formül ise yıllık enflasyona tamamlama şeklinde olacak. Orada bile yüzde 50.5 oranındaki yıl başında yapılan artım oranının yıllık enflasyona tamamlanması sağlanacak.

Bu merkezde artım yüzde 26 civarında olacak ve net asgari ücret 5.363,53 liraya kadar ulaşacak. Burada bile yine işsizlik sigorta fonundan dayanak yapılması söz konusu olabilecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: